Strona Główna · Historia · Herb · Flaga · Władze Gminy · Mapa · Pogoda · Galeria · Pliki do pobrania · Kamera internetowa · Gazeta Czosnowska · Linki · BIP · Szukaj Dzisiaj jest 24 Listopad 2017
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Czosnów
Mapa Gminy Czosnów
Mapa Zagrożeń Gminy Czosnów
Nawigacja
Gmina
Historia
Herb
Flaga
Władze Gminy
Położenie
Mapa
Pogoda
Instytucje
Ochrona zdrowia
Policja
GOPS
Komunalny Zakład Budżetowy
SKR Czosnów
Poczta
WKU Warszawa Ochota
Edukacja
Oświata
Szkoły
Przedszkola
Biblioteki
Gospodarka odpadami
Aktualności
Podstawa prawna
System gospodarki odpadami
Analiza gospodarki odpadami komunalnymi
Selektywna zbiórka
Punkty selektywnej zbiórki odpadów
Harmonogram
Inkasenci
Rejestr Działalności Regulowanej
Kontakt
Podatki i opłaty lokalne
Zaświadczenia
Zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych
Stawki podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i opłat lokalnych w 2018 roku
Organizacje
Stowarzyszenie MOC Młodzieżowa Organizacja Czosnowska
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Czosnów
Stowarzyszenie Razem dla Czosnowa
Ochotnicza Straż Pożarna
Harcerstwo
Komunikacja publiczna
Wewnątrz gminna
Linia Ł-BIS
PPKS Nowy Dwór Maz.
Translud
Linia 800 ZTM
Galeria
Galeria
Turystyka
Portal Turystyczny
Wypożyczalnie sprzętu turystycznego
Jazda konna
Agroturystyka
Współpraca z zagranicą
Fiamignano - Włochy
Siemieliszki - Litwa
Ważne numery telefonów
w Urzędzie Gminy
do sołtysów
Pozostałe informacje
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Czosnów
Inwestycje gminne z dofinansowaniem
Wybory Parlamentarne 2007
Wybory Prezydenta RP 2010
Wybory Prezydenta RP 2015
Wybory Samorządowe 2006
Wybory Samorządowe 2010
Wybory Samorządowe 2014
Parafie
Działalność gospodarcza
Pliki do pobrania
Kamera internetowa
Środki owadobójcze na komary
Stan powietrza
Linki

Gazeta Czosnowska
Gazeta Czosnowska
Najnowszy numer
9 listopada
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 600
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: karol heleniak
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsletter
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wydarzeniach w naszej gminie, zarejestruj się w serwisie.
Nowości w Czosnowie
Cyrk Szok w Cząstkowie Mazowieckim
 Dnia 5 października gościł w naszej szkole Cyrk Szok, który dał niezwykły pokaz sztuki cyrkowej. Atrakcją były magiczne sztuczki akrobatów, pokaz umiejętności pięknych gołębi, uroczych pudelków i… pytona, który był największą atrakcją pokazu. Dzieci bawiły się doskonale!
Magda Czajkowska
K@sia dnia 03 listopad 2017 09:48 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 74 wyświetleń · Drukuj
Odbiór techniczny inwestycji
 Informujemy, że w dniu 30.10.2017 r. został przeprowadzony odbiór techniczny inwestycji pn. Przebudowa kanalizacji od miejscowości Łomna Las do pompowni ścieków P-1 w Czosnowie i budowa pompowni ścieków przy ul. Leśnej wraz z przebudową kanalizacji od ul. Gminnej do Oczyszczalni Ścieków w Czosnowie. Celem zadania była potrzeba dostosowania sieci kanalizacyjnej oraz pompowni sieciowych do zwiększonego odbioru ścieków z miejscowości Palmiry i Izabelin Dziekanówek poprzez przeprojektowanie istniejących przewodów kanalizacji ciśnieniowej na większą przepustowość polegającą na zwiększeniu średnicy rurociągów tłocznych oraz wymianę pomp w przepompowniach ścieków wraz z montażem wolnostojących biofiltrów ze złożem aktywnym w celu wyeliminowania gazów złowonnych wydostających się z pompowni ścieków do otoczenia...
K@sia dnia 03 listopad 2017 09:23.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 62 wyświetleń · Drukuj
Europejski Dzień Języków
 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.
Każdego roku obchodzimy też ten dzień w Szkole Podstawowej w Małocicach, ale ze względu na natłok zdarzeń we wrześniu, przesunęliśmy obchody na 17 i 19 października.
W tym roku zorganizowaliśmy dwa konkursy. Pierwszym objęliśmy wszystkie klasy, od zerówki do 3 gimnazjum. Uczniowie podzielili się na grupy, z których każda przygotowała plakat informacyjny o krajach, w których mówi się po angielsku, niemiecku lub rosyjsku...
K@sia dnia 03 listopad 2017 09:12.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 83 wyświetleń · Drukuj
Pamięć o zmarłych
 Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających maluchom naszych bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Dlatego też 30.10.2017 przedszkolaki z Kazunia Nowego udały się pod POMNIK OBROŃCÓW MODLINA I KAZUNIA. Dzieci mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści wychowawczyń na temat przeszłości naszej ojczyzny oraz zapalić znicze. W czasie wycieczki, przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii.
Wychowawczynie Przedszkola
K@sia dnia 03 listopad 2017 08:49.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 87 wyświetleń · Drukuj
Derkacz Cup 2017
d@niel dnia 02 listopad 2017 15:49.Czytaj więcej · 86 wyświetleń · Drukuj
Nocny Rajd Palmiry 2017
Naszą szkolną tradycją stał się pieszy nocny rajd palmirski, zapoczątkowany w 2008 roku,organizowany przed świętem Wszystkich Świętych. Od tego czasu łączymy go z biwakowaniem w szkole.
20 października 2017 r., o godzinie 19:30 zebraliśmy się na parkingu. Przeszliśmy na teren cmentarza - mauzoleum, gdzie znajdują się mogiły 2115 Polaków rozstrzelanych przez Niemców w ramach akcji eksterminacyjnych między grudniem 1939r a czerwcem 1940 roku.
Przywitał nas widok setek palących się już zniczy, co wprowadziło wszystkich w nastrój zadumy, zamyślenia.
Przy główny wejściu na cmentarz – mauzoleum znajduje się muzeum, oraz kamienna tablica, na której wyryto słowa napisane przez więźnia w celi katowni w Alei Szucha ...

Anna Franiewska
Joanna Rucińska
d@niel dnia 02 listopad 2017 14:42.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 75 wyświetleń · Drukuj
Kaliszki na Politechnice
Pod koniec września klasa II Szkoły Podstawowej im. Grupy Kampinos AK w Kaliszkach wzięła udział w XXI Festiwalu Nauki Małego Człowieka na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Tam, pod opieką pani Agnieszki Oszczyk, opiekunki Koła Młodych Odkrywców, uczniowie zaprezentowali eksperymenty naukowe o tajemniczych nazwach: wiszące gwoździe, trąbka z rękawiczki, balon w butelce, łyżka na sznurku, czy szaszłyk z balona. Przez trzy godziny duża grupa zaciekawionych, zarówno dzieci, jak i dorosłych okupowała nasze stoisko. Zatarły się wszelkie bariery. Wszyscy podchodzili, słuchali co takie maluchy mają do powiedzenia i z wielką radością, uwagą i zaangażowaniem, pod nadzorem naszych uczniów, wykonywali przygotowane przez nas doświadczenia. To była wielka frajda. Pomimo, że nasze dzieci były najmłodszymi uczestnikami Festiwalu, czuły się prawdziwymi profesjonalistami. Na miejscu bardzo mocno dopingowali i wspierali ich rodzice i dziadkowie, na których zawsze możemy liczyć. Niesamowicie ekscytującym i nieoczekiwanym przeżyciem dla naszych uczniów było udzielenie wywiadu dla telewizji TVN24...
K@sia dnia 02 listopad 2017 13:16.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 30 wyświetleń · Drukuj
Zmiana godzin pracy PSZOK
Zmiana godzin pracy Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych
Informujemy, że w okresie od 2 listopada br. do 30 kwietnia 2018r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) usytuowany przy Oczyszczalni Ścieków w Czosnowie czynny jest w godzinach:
poniedziałek - piątek: 10.00 - 16.00
sobota: 10.00 - 15.00
Przypominamy, że PSZOK nie przyjmuje odpadów pochodzących...
m@riusz dnia 02 listopad 2017 11:00.Czytaj więcej · 161 wyświetleń · Drukuj
Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców w listopadzie
m@riusz dnia 02 listopad 2017 10:25.Czytaj więcej · 56 wyświetleń · Drukuj
Uwaga na dzikie zwierzęta!
 UWAGA: Wypadki samochodowe z udziałem dzikich zwierząt
W czasie szybko zapadającego zmroku oraz w trudnych jesiennych warunkach pogodowych kierowcy pojazdów powinni zachować szczególną ostrożność na drodze w związku z możliwością nagłego pojawienia się dzikiego zwierzęcia na jezdni. Niestety wypadki z udziałem dzikich zwierząt są dość częstym widokiem w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego a ich skutki są bardzo poważne..
m@riusz dnia 31 październik 2017 14:54.Czytaj więcej · 285 wyświetleń · Drukuj
Dziady cz. II
K@sia dnia 31 październik 2017 14:45.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 64 wyświetleń · Drukuj
VIII TURNIEJ WSI 2017
 W sobotni poranek, 28 października, w Szkole Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim odbył się VIII Turniej Wsi Gminy Czosnów. Turniej otworzył p. Piotr Rutkowski – Wiceprezes Stowarzyszenia LGD Między Wisłą a Kampinosem, który przywitał zebranych i życzył wszystkim udanej zabawy.
Z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów - Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem” i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Czosnów zmagali się mieszkańcy Sowiej Woli, Kazunia Nowego, Kazunia Polskiego oraz Cząstkowa Polskiego. Każda z drużyn musiała podjąć osiem niełatwych wyzwań polegających m.in. na wyścigu z kocem, pokonaniu slalomu na hulajnodze, rzucie poduszką do celu, przedstawieniu scenki kabaretowej pt. „Baba chora przychodzi do znachora”, łapaniu latających jajek patelnią, prezentacji czosnowskich przysmaków, karkołomnym wyścigu drużyny owiniętej folią oraz zbieraniu jabłek z zawiązanymi oczami.
Przebiegu poszczególnych konkurencji i emocji towarzyszących zmaganiom opisać nie sposób.

Emocje te towarzyszyły nie tylko uczestnikom turnieju, ale także dopingującym drużyny kibicom, do których dołączyli również przedstawiciele władz samorządowych – p. Antoni Kręźlewicz – Wójt Gminy Czosnów, p. Katarzyna Kręźlewicz - Przewodnicząca Rady Powiatu Nowodworskiego i p. Anna Maliszewska – Członek Zarządu Powiatu Nowodworskiego.
Po obejrzeniu porządnej dawki zmagań sportowych, artystycznych i kulinarnych, Komisja Konkursowa w skład której weszli: Piotr Rutkowski, Katarzyna Kręźlewicz, Edyta Bielecka – Dyrektor SP w Cząstkowie Maz., podsumowała punktację i wyłoniła zwycięzców:...
Katarzyna Chojnacka
Wydział Oświaty Kultury i Promocji
K@sia dnia 31 październik 2017 14:28.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 218 wyświetleń · Drukuj
Książki dla czosnowskiej biblioteki - OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA!
 Bardzo prosimy o wsparcie naszej biblioteki :)
ZAGŁOSUJ NA NASZĄ BIBLIOTEKĘ W AKCJI "WSPÓLNE CZYTANIE" ZORGANIZOWANEJ PRZEZ KINDER MLECZNA KANAPKA!!! DZIĘKI AKCJI PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE rozdanych zostanie w całej Polsce 50 000 książek, które dzieci będą mogły czytać razem ze swoimi bliskimi.
Jeśli zdobędziemy najwięcej głosów - to Biblioteka w Czosnowie otrzyma zestaw wspaniałych lektur. 20 zwycięskich bibliotek dostanie po 250 książek, 100 następnych - po 50 książek. Głosowanie trwa do 31 października!
Nie czekaj, głosuj!
https://www.wspolneczytanie.pl/konto

K@sia dnia 31 październik 2017 09:05.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 70 wyświetleń · Drukuj
Dopłaty bezpośrednie dla rolników
Dopłaty bezpośrednie dla rolników: wypłaty zaliczek oraz stawki. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 rok. Ich wysokość wyniesie 70% należnej rolnikowi kwoty tych dopłat. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada i w tym czasie do rolników w całym kraju trafi ok. 10 mld zł.
Warunkiem przyznania zaliczki jest zakończenie kontroli administracyjnej, uwzględniającej także wyniki z kontroli na miejscu. Do 16 października 2017 r. Agencja naliczyła zaliczki na poczet płatności bezpośrednich dla ponad 893,8 tysięcy rolników na kwotę 3,68 mld zł.
Poniższa tabela przedstawia obowiązujące stawki płatności za rok 2017 oraz kwoty dopłat za rok ubiegły...

Paweł Kowalewski
Podinspektor ds. rolnictwa i gospodarki komunalnej
K@sia dnia 31 październik 2017 09:01.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 38 wyświetleń · Drukuj
Informacja dotycząca budżetu gminy na rok 2018
Gminy pracują obecnie nad budżetami na rok 2018 Najpierw buduje się stronę dochodową:
-dochody własne w oparciu o realizację dochodów w 2017 r.,
-dotacje, subwencje w oparciu o informacje przekazywane przez ministra finansów.

Na podstawie powyższego oceniamy, że dochody łączne w 2018 r. będą około 2-3% wyższe od roku bieżącego co prawdopodobnie nie pokryje wskaźnika inflacji przy wydatkach.

Będzie jednak jeszcze trudniej ponieważ minister finansów powiadomił nas, że w 2018 r. mamy odprowadzić z dochodów własnych do budżetu centralnego tzw. "Janosikowie" kwotę 682 325 zł.

Kwotę tę wyłania się dzieląc dochody własne przez liczbę mieszkańców zameldowanych na ...

Z poważaniem,
Antoni Kręźlewicz
d@niel dnia 31 październik 2017 08:56.Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 78 wyświetleń · Drukuj
Strona 4 z 114 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Gminny System Powiadamiania SMS

banner SMS

Urząd Gminy Czosnów
ul. Gminna 6
05-152 Czosnów


telefony:
22 785-02-01
22 785-00-58
602 504 416
fax: 22 785 00 57

email:
sekretariat@czosnow.pl
Wybierając jeden z powyższych numerów połączą się Państwo z centralą telefoniczną.
Spis numerów wewnętrznych

Urząd jest czynny w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Referat podatków, opłat i windykacji
w czwartki nie prowadzi przyjęć interesantówDane do Faktur VAT:
Gmina Czosnów
ul. Gminna 6
05-152 Czosnów
NIP 531 166 46 50
Urząd Gminy Czosnów

Nr konta bankowego: 11 8009 1046 0000 6190 2002 0001
MBS Łomianki o/Czosnów


Podatki i opłaty lokalne:
11 8009 1046 0000 6190 2002 0001

Opłaty za przedszkola:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaliszkach
67 8009 1046 0014 9813 2002 0001
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kazuniu Nowym
77 8009 1046 0019 5487 2002 0001

Opłaty za odbiór
i zagospodarowanie odpadów komunalnych:

31 8009 1046 0000 6190 2002 0514
lub konta indywidualne


Awarie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej
zgłaszać pod nr 692 148 811
czynny tylko w dni wolne od pracy i święta

Awarie oświetlenia ulicznego
zgłaszać pod nr 534 804 111

Rządowe Centrum Legislacji

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
Kalendarz
Listopad
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zapraszamy
do galerii
53.jpg
53.jpg
Dni Czosnowa 2017

Akcja fotograficzna Ocalić od zapomnienia

Ocalić od zapomnienia

Informacje o planowanych wyłączeniach

Informacje o planowanych wyłączeniach

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Czosnów

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Czosnów

Stowarzyszenie MOC Młodzieżowa Organizacja Czosnowska

Stowarzyszenie MOC Młodzieżowa Organizacja Czosnowska

Stowarzyszenie Razem dla Czosnowa

Stowarzyszenie Razem dla Czosnowa

Lokalna Organizacja Turystczna

Odwiedź stronę Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek

Drogi na Mazowszu

Odwiedź stronę www.drogi.waw.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Portal Turystyczny

e-Składka

e-Składka Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Copyright © Urząd Gminy Czosnów 2005-2017